31.10.08

7 Günlük Gezimizin Altıncı Günü-Sixth Day of Our 7 Days' Tour

Altıncı günümüzde Viyana'dan ayrılmadan hemen önce Schönbrunn Sarayı'nı gezdik.


Budapeşte'ye varınca önce kısa bir şehir turu yapıp önemli yerleri öğrendik. Kahramanlar Meydanı'nı (Hösök Tere) gezdikten sonra şehri ve güzelim Tuna'yı yukarıdan görmek için tarihi kaleye (Citadella) çıktık.


Ardında otele uğrayıp gece tur firmasının düzenlediği çok keyifli bir Tuna tekne gezisine katıldık. Sonra alışık olduğumuz üzere gruptan ayrılıp Budapeşte'yi gece gezdik ve Tuna boyunda kahve içtik.

On our sixth day we visited the Schönbrunn Palace just before leaving Vienna.


As we got to Budapest we made a short tour to see the important and interesting locations of the city. After spending some time in the Heroes' Square (Hösök Tere) we went up to the old castle (Citadella) to see the city and the beautiful Tuna from up above.
After spending some time in the hotel, we attended a boat tour on Tuna. On the way back to the hotel, we left the group as usual and had our own city tour with a coffee break by Tuna.

1 yorum:

Ruveyda dedi ki...

Seninle birlikte yaptığımız bütün geziler çok güzel ama sanırım bu orta Avrupa turu en güzeliydi. Böyle güzel bir doğumgünü hediyesi verdiğin için çok teşekkürler Alper'im. Seni çok seviyorum.