11.6.07

IRC Rallisi

Türkiye'de düzenlenen iki uluslararası ralli yarışından biri IRC. Yabancı takımlar, yabancı pilotlar, güzel arabalar ve onları sıkıştıran, gurur kaynağımız Türk ekipler. Her zamanki gibi tozlu, ama pek eğlenceli bir yarıştı.


Araçtan ilk indiğimizde karşılaştım bu üzeri inci taneleriyle bezeli gerdanlıklarla. Aşağıdaki keyif için çalı çırpı toplama sıkıntısı olmasa ayrılamayacaktım önünden.


Görev yerimize gidince ilk olarak çay keyfine yöneldik. Yegane, iş yerine sağlık raporu götürüp gizli gizli geldiği yetmiyormuş gibi bir de semaver gibi bir keyif aracını da yanında getirmiş. Gerçi poz vermiş bulunan bu iki hanımın yarım saatte yakamadıkları ateşi ben bir dakikada yaktım ama önemli olan hep beraber çay keyfi yapmamızdı.


Noktalarımızı hazırlarken, en keyifli an. Bu gururu yaşamak bana kısmet oldu.


Stop noktasının telli (telsize alternatif kullandığımız diafon) güzeli ve tabelacı güzeli. Bir uzun saçlı arkadaş daha vardı, hafif de sakallı. Çağlar efendi. O da karneci güzeli.


Aralarda diğer noktaya koştum. Mesafe 350- 400 m. Birkaç dakikalık yürüyüş yani. Sevgilimi biraz görüp (sağolsunlar T1, S1 vs. bize noktamızı boş bırakma fırsatı bırakmadılar) sandviçimi yemek için düştüm yollara. Bahsi geçen kontrol araçları gelecek diye, çayımı bile içemeden, elimde götürerek noktama döndüğüm oldu.


Ama zamanı geldiğinde noktama koşup görevimi yerine getirdim. Hatta fazlasıyla. Şekilde görüldüğü üzere 3 işi aynı anda yapıyorum. Hiç de hata yapmadan üstelik.
Bu da ayrı bir keyif.

1 yorum:

hayat_t dedi ki...

ellerine sağlık alper anlatım ve ifadeler güsel tabiki yakalamış olduğun fotolara yorum yok:)onlar zaten güsel...